A különlegesen erotikus műtárgyak titka

171 tételes aukció Budapesten

[szorenyi.p] publikálva: 2013-10-19 16:48:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Erotikus témájú műtárgyakat, festményeket, grafikákat és könyveket vonultat fel a budapesti Pintér Galéria és Aukciósház őszi árverésén. Az anyag az aktok mellett erotikus és szerelmes témájú, főként az 1920-as, 30-as évekből való alkotásokat, 19. század végére datált műtárgyakat és kortárs műveket egyaránt tartalmaz. Az aukcióra az újonnan kibővített galériában várják az érdeklődőket - mondta az aukciósház vezetője az MTI-nek.

Pintér Péter a tételek közül kiemelte Sándorfi István festőművész Ange et une mouette című nagyméretű olajfestményét, amely egy olasz gyűjtőtől került az aukcióra, és 6,5 millió forinttól kelhet el. A kép fénykezelése, festőisége és ikonográfiái utalásai a barokk festészet hangulatát idézik. A Magyarországot 1956-ban elhagyó autodidakta művész Párizsban már húszéves korára ismertté vált. Gyakran dolgozott fotó alapján, korai időszakában leginkább magát, később saját lányait használta modellnek.

Verebics Katalin kortárs festőművész Sebastian, valamint R és M című montázsának induló ára 40-40 ezer forint. Falloszokat és genitáliákat rejtett el Veszely Ferenc festő a nyolc darabból álló Sigmund Freud képeslapjai című munkájában, amelynek kikiáltási ára 160 ezer forint. Vogel Eric tíz darabból álló pikáns, a pornográfia határát súroló akvarell-sorozatát 250 ezer forinttól kínálják.

A tételek között elvontabb nőábrázolások is szerepelnek, mint például Gyenes Gitta ülő aktja, amely 12 millió forintról indul. Gyenes Gitta Budapesten, Nagybányán és Rómában tanult, 1910-től eleinte festményeivel, később pedig grafikáival szerepelt budapesti kiállításokon.

Licitálni lehet Országh Imre finoman erotikus munkájára, az 1931-re datált Hátakt virágokkal című képre 1,6 millió forinttól. Barcsay Jenő egyik korai pannója, az Aktok a műteremben 2,8 millió forinttól kelhet el.

A férfiábrázolások közül az árverésén szerepel Mattis Teutsch János Álló alakok című olajképe, amelynek kikiáltási ára 8 millió forint. Perlmutter Izsák Férfi hátakt című alkotása 460 ezer, egy idősebb cigány nőt ábrázoló Perlrott Csaba-kép pedig 1,9 millió forinttól vár gazdára.

Toulouse-Lautrec francia posztimpresszionista alkotó Madame Polaire-t, a korabeli Moulin Rouge díváját ábrázoló litográfiája 120 ezer forinttól kelhet el.

Pauer Gyula bronz reliefjei ahhoz a Szépségakció nevű projekthez kapcsolódnak, amelyet az 1985-ös szépségkirálynő választás szobrászati dokumentálására talált ki a tavaly elhunyt művész. Az aukción látható, Melltorzó és Fenék című héjplasztikákat 280-280 ezer forinttól kínálják.

Emellett erotikus jelenettel díszített pipákra, erotikus szobrocskákra, valamint keleti dobozkára is licitálhatnak az érdeklődők. A könyvkínálat 16 tétele között magyar, német és francia nyelvű kötetek szerepelnek.

© vilagszam.hu

(Forrás: MTI)

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
Halálos szupervírust tenyésztettek ki
Holland kutatók csináltak H5N1 mutációt
PÉNZTÁRCA
Féláron mehetsz a Szigetre
A kedvezmény a visszatérőknek jár
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Megint lezárják Csernobilt
Kitiltották az atomkasztrófa helyszínéről a turistákat
RECIKLI
Pszichológus és hulladékhasznosítás
A háztartási és városi hulladékok újraértelmezése

Itt jártunk: Moszkva

TOP
PIKÁNS

1. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai

Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt

3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán

Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták

4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró

A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Így mondják külföldiek, hogy cipőfűző

Vicces videót csinált a Középsuli

2. Most megtudhatja az igazat a Sound világáról!

De mit jelent az, hogy veretés?

3. Később kezdik ma a szexet

De miért?

4. Életfogytiglant kaphat a szexguru

Szexrabszolgákat nevelt és kínált

5. Melleket markolászott a lord

Szexuális zaklatás az elit szintjén

6. Ondóval töltött palacsintát kaptak a tanárok

Durva volt az iskolai főzőverseny

7. Mások jobban szerettek mint én

Az életműdíjas színész szerelmeiről

8. A királykisasszony és a sámán

Norvég tündérmese

9. 2500 dolláros büntetés egy csókért - videó

A vérmes bolgár sportoló esete a riporternővel

10. Szexi, vad, flegma vagy cuki?

Ismerjük meg a díjnyertes DJ-t!

Műsoraink
Szentpétervár
Moszkva
Szentpétervár ism.
Közösség
Nap lánya

Szandi, az állatbarát

Szófelhő / Archív