Brutális adót kell fizetni a nyerőgépek után
[szorenyi.p] publikálva: 2011-11-03 13:22:00 | Nyomtatás
November 1-jével ötszörösére emelkedett a nyerőautomaták adója. Minden egyes gép után félmillió forintot kell befizetni, forgalomtól függetlenül, az adóhatóságnak. A kocsmák tulajdonosai visszaadják a gépeket, van, ahol azonban az italboltot is bezárják.
Sorra mondanak fel a kocsmákban az alkalmazottaknak. Sőt van olyan kricsmi, amelyet kénytelen bezárni a nyerőgépekre kivetett adó ötszörösére emelése után. A kisebb kocsmáknak ugyanis az ilyen gépek jelentették a hasznot. Az italmérést mondjuk nullszaldósan tudták üzemeltetni a vállalkozók és a szerencsejátékosokon kerestek. Egy borsodi kisváros kocsmatulajdonosa szerint 150 ezer forintnyi haszon gyűlt így össze. Ez pont arra volt elég, hogy ne zárjak be. Mostantól nem tudom, hogy mi lesz a helyzet, de a gépet még a héten visszaadom, hiszen ki tudna 500 ezer forintot befizetni utána. Az ország másik felén sincs ez másképpen. Ezt erősíti meg a delmagyar.hu-nak nyilatkozó gépüzemeltető is. Minden kisebb kocsmától el kell hozni az automatákat. Ezért ő is kénytelen kirúgni alkalmazottainak felét, hatból hármat.
A Magyar Szerencsejáték Szövetség szerint tízezer, játékteremként is üzemelő vendéglátóhely szűnik meg országszerte a következő negyedévben. Szerintük lehetetlen kitermelni a havi félmilliós adót.
Nem ostromolták meg a NAV szerencsejáték-felügyeleti főosztályát a nyerőgépeket működtető vállalkozások, hogy leadják automatáik engedélyét - legalábbis így nyilatkoztak a Népszabadságnak. Egy biztos, ha ilyen mértékű lesz az engedélyek visszaadása, akkor az állam inkább bukik, mint nyer ezen az új adón. Persze az is társadalompolitikai cél lehet, hogy az emberek ne ilyen félkarú rablókba dobálják a pénzüket. Kérdés már csak az, hogy akik már betegesen kísértik a szerencsét nem keresnek-e más, esetleg illegális játéklehetőségeket a jövőben.
Galéria:
A kategória további hírei:
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai
Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt
3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán
Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták
4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró
A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Mi volt Lady Churchill és a királynő közt?
Filmen a 18. századi féltékenységi dráma
2. Pucéron kampányolt a professzor asszony
A Brexit meztelenné tesz
3. Meghalt a híres csók háborús hőse
Öröm vagy szexuális zaklatás?
4. Sporttörténeti per kezdődött
Indulhat-e a nők között Semenya?
5. Hogy lett Párizs a szerelem városa?
Nászutasok a prostik nyomában
6. A Valentin-nap sötét múltja
Kecskevér, bőrkorbács és meztelen rohangászás
7. Pikáns fotókkal zsarolják Jeff Bezost
Miért került célkeresztbe a világ leggazdagabb embere?
Meztelen volt a közönség a színházban
9. Zaklatta, levágta hát a péniszét
Bosszú Indiában
10. Parlamenti szex a mosdóban
Okostelefonra vették a képviselői pásztorórát
A maláj tigris