Amiben a magyarok a világ legjobbjai

2013-06-21 09:38:00 szorenyi.p

hírkép

Három-három arany-, ezüst- és bronzérmet szerzett a magyar válogatott a berlini gyorstollaslabda-világbajnokságon.

Az Európa-bajnok Bognár Krisztina, Darnyik Ágnes női páros, a 35 éven felüliek női egyesében Fenyvesi Bea, valamint az U18-as Pálinkás Bence végzett az első helyen.

A vb-n 50 magyar játékos vett részt. Több, mint 500 versenyző, 32 országból – Ausztráliától Argentínáig – látogatott a német fővárosba.

A háromnapos versenyt, mely kétévente kerül megrendezésre Berlin sportért felelős államtitkára nyitotta meg, a verseny végén pedig 12 kategóriában osztott díjat a sportág vezetése.

Hatalmas élmény volt a Steffi Graf stadion centerpályáján játszani a döntőt és nem utolsó sorban nyerni: nagy közönség előtt. Az egyéni siker mellett büszke vagyok a női nyílt párosban szerzett harmadik helyre, melyet edzőpartneremmel Gaál Nórával közösen értünk el - mondta a viadal után Fenyvesi Bea a Világszámnak.

A gyorstollaslabda elsősorban abban különbözik a hagyományos tollaslabdától, hogy a játékosokat nem választja el egymástól háló.

A kilenc dobogós helyezéssel Magyarország a legeredményesebb ország volt.