Hol nyaralunk az idén?

Egy kis felkészüléssel majdnem bárhova indulhatunk

[Kail] publikálva: 2019-06-11 10:43:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A magyarok 62 százaléka tervez nyaralást az idén. Hogy hol, vagyis hogy melyek az igazán népszerű úti célok a mostani szezonban, arról Kiss Róbert Richard turisztikai szakújságírót kérdezték a FEM3 műsorvezetői.


A Balaton mellett Horvátország lesz a nagy sláger most is és Olaszország. Mindkét helyen egyre messzebbre merészkednek a magyar üdülők. Horvátországban mind többen veszik célba Dalmáciát, míg Itáliában a korábbi északi, adriai kedvencek mellett új, déli desztinációk is feltűnnek - köztük az olasz csizma sarkához közeli Bari, ahova fapadossal is eljuthatunk. Türkiz itt a víz és kellemes a klíma - mondta el Kiss Róbert Richard. A közelben sok szép látnivaló van, például Gallipoli, amely nem tévesztendő össze az első világháborús véres hadszíntérrel, hisz az Törökországban található. Ennek a városnak viszont gyönyörű erődje van és fantasztikus esti programjai. Innét könnyen elérhetők olyan varázslatos helyek is, mint Otranto vagy Lecce.

Ugyancsak divatos úti cél ma Marokkó is, Marrákesben az 1001 éjszaka meséi elevenednek meg - még akkor is, ha a bazárban néha nagyon is rámenősen próbálnak portékájukon túladni az árusok.  De változatlanul népszerű Spanyolország és egyre több görög szigeten hallani magyar szót - mondja Kiss Róbert Richard. Aki szerint a magyarok jó része követi a trendeket. Egy időben ezt a buszos utak képviselték, aztán Tunézia vagy Jordánia, ahol a magyarok voltak a legfontosabb turisták. Most Málta egyre népszerűbb, a már említett Marokkó vagy Egyiptom mellett.

A hova NE utazzunk kérdésre a szakújságíró válasza az, hogy nyilván oda ne, ahol háború van vagy mondjuk pestisjárvány. Máshova viszont készüljünk fel: oltásokkal, helyi kontakttal, információkkal. Az egyedül utazó lányoknak körültekintőbben kell belevágniuk például a sivatagi túrákba, de általában is jobban kell figyelniük arra, hova és miben mennek.

Ami pedig a belföldi desztinációkat illeti, az utóbbi időben nagy vonzerő, hogy sokat javult a szolgáltatások minősége - mondja Kiss Róbert Richard. Találhatunk már Michelin-csillagos éttermeket, pazar kilátó pontokat Budapesten, ahol egy jó ebéd mellett különleges panoráma csodálható meg. Vannak dolgok, amiket a turisták hamarabb felkeresnek - mondja a szakújságíró és példaként hozta fel, hogy a minap orosz vendégei ragaszkodtak ahhoz, hogy elmenjenek a jégbárba. Legyünk turisták itthon - javasolja Kiss Róbert Richard. Járjuk végig a gyógyfürdőket, strandokat. Bár tájékozódni itthon sem árt: a Fertő tónál például most nagy építkezések miatt problémás elérni a vizet.

© vilagszam.hu




Galéria:



Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz



A kategória további hírei:


KÖRNYEZETVÉDELEM
A helyzet rosszabb, mint gondolnánk
Mit találtak a Déli-sarkon?
PÉNZTÁRCA
Ők állhatnak majd a leggyorsabban talpra
Nem elkerülhetetlen a járvány utáni recesszió
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
RECIKLI
Grabowski falra mászott a nyolckerben
Újabb tűzfal lett színes

Itt jártunk: Svájc

TOP
PIKÁNS

1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban

Sztárjainkat is utolérte a szerelem

2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian

Hiányzó gyémántok

3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt

Készen állsz?

4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez

Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől

5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy

Elmondjuk, miért!

6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi

Köztük vagy?

7. Jolie keményen megvádolta Pittet

„Történt családon belüli erőszak…”

8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!

Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?

9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár

Nem akárhol buktak le

10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után

A királyi családban sem fenékig tejfel az élet

Műsoraink
2025.09.05. 18:35 Világszám - Inforádió
Peking
2025.09.06. 10:05 Világszám - Inforádió
Kína
2025.09.07. 10:35 Világszám - Inforádió
Peking ism.
Közösség
Nap lánya

Szépség és kitartás

Szófelhő / Archív
--
Töltöm...