Home office: a járvány után is marad?
A cégeknek bejött az otthoni munkavégzés
[Farmosi Nóra] publikálva: 2021-03-10 17:16:00 | Nyomtatás
Hibrid munkavégzésre állhatnak át a cégek a vírus után. Bejött a home office, így sokan megtartanák ezt az opciót is a munkavállalóknak.
A koronavírus-járvány miatt világszerte kiürültek az irodák és a cégek jelentős része állt át az otthoni munkavégzésre. Kevés olyan szektor van, melyet egyáltalán ne érintett volna gazdaságilag a járvány, így a szakértők szerint a cégek a jövőben azon lesznek, hogy minél több pénzt spóroljanak meg - a többi között az irodákon is. Ennek kedvez a home office, hiszen ha a munkavállalók otthonról dolgoznak, nem kell fenntartani az irodákat, vagy egy új típusú munkarenddel akár kisebb helyen is megvalósítható lesz a munkavégzés a többszáz négyzetméteres irodaházak helyett.
A trend már a 2020-as mutatókon is jól látszik az irodák kiadásával foglalkozó IWG szerint. A cég vezérigazgatója, Mark Dixon a BBC-nek elmondta, hogy egyértelműen átalakulóban van a piac. A saját irodákat nem látják már szükségszerűnek a cégek, így inkább bérelnek, olyan helyszínen, ami közelebb van a munkavállalók lakhelyéhez - ezzel is csökkentve az ingázást. Van, ahol teljesen átálltak az otthoni munkavégzésre és ezt a jövőben is tartják majd, míg más cégek a járvány után is visszatérnek majd a hagyományos munkarendre, csökkentett home office munkavégzéssel.
Költséghatékonysági szempontból a hibrid munkavégzés megoldás lehet a veszteség csökkentésére, a dolgozóknak pedig nem vész el az idejük az utazással a munkahelyre - így mindkét fél jól jár, ha a jövőben is marad, legalább részben a koronavírus-járvány miatt bevezetett rendszer.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban
Sztárjainkat is utolérte a szerelem
2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian
Hiányzó gyémántok
3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt
Készen állsz?
4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez
Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől
5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy
Elmondjuk, miért!
6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi
Köztük vagy?
7. Jolie keményen megvádolta Pittet
„Történt családon belüli erőszak…”
8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!
Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?
9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár
Nem akárhol buktak le
10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után
A királyi családban sem fenékig tejfel az élet
Szépség és kitartás